پنل آکوستیک صدا

پنل آکوستیک صدا

پنل آکوستیک صدا از کجا بخریم

 

پنل آکوستیک صدا
پنل آکوستیک صدا چیست ؟

تهبه و تنظیم مقاله “پنل آکوستیک صدا را از کجا بخریم” از مجموعه صنعت وساختمان wallusplus زیر مجموعه سرمایه گذاری و تامین کالا آریا آخرین ویرایش مهرماه 1401

 

پنل آکوستیک صدا چیست؟

پنل های آکوستیک صدا مربوط به مجموعه صنعت وساختمان WallUsPlus  اکثراً برای استودیوهای موسیقی استفاده می‌شوند و عامه مردم اطلاع چندانی نسبت به آنها ندارند. در واقع آکوستیک استودیو از مهم‌ترین کاربردهای پنل‌های عایق صدا است و با ایزوله سازی یا عایق بندی دیواره های و سقف فرق دارد. البته بعد از اجرای مراحل ایزوله سازی در منازل و آپارتمان‌ها می‌توان از آکوستیک صدا جهت تکمیل و جلوگیری از برگشت صدا و شفاف سازی آن استفاده کرد.

ادامه مقاله پنل آکوستیک صدا چیست

اغلب مردم از سرو صدای ناشی از رفت و آمد اتومبیل‌ها و یا سرو صدای همسایه‌ها و دیگر صداهای مزاحم شاکی هستند و اغلب منازل دارای مصالحی نیستند که بتواند صدا را جذب کند. حتی در منازل مسکونی نشیمن نیز می‌توان از پنل‌های آکوستیک رو کار استفاده کرد. استفاده از پنل آکوستیک به زودی در تمام نقاط جهان بسیار رایج خواهد شد.

در گذشته برای ساخت یک لایه عایق صدا از پشم و شیشه استفاده می‌شد. امروزه با پایین امدن قیمت پنل‌های آکوستیک استفاده از این پنل ها محبوب تر شده است. پنل‌های آکوستیک همچنین دارای طول عمر و ماندگاری بالایی هستند و به آسانی جای یونولیت و پشم و شیشه را گرفته اند. اندازه و سایزهای مختلفی از پنل آکوستیک در بازار موجود است.

 

انواع پنل آکوستیک صدا چیست

پنل آکوستیک صدا
پنل آکوستیک صدا چیست ؟

از آنجایی که پنل‌های آکوستیک، ابعاد و سایزهای گوناگونی دارند، معمولاً براساس شکل و کاربردشان دسته بندی می‌شوند نه ابعاد. دسته بندی پنل‌های آکوستیک در مجموعه صنعت وساختمان آریا به شرح زیر است.

ادامه مقاله پنل آکوستیک صدا چیست

 

پنل آکوستیک صدا شانه تخم مرغی چیست

فوم شانه تخم مرغی از پر کاربردترین پنل‌های اکوستیک در بازار است که قیمت مناسبی نیز دارد. شکل این فوم همان طور که از نام آن بر می‌آید شبیه شانه تخم مرغ است و در جذب صدا عالی عمل می‌کند.

 

پنل آکوستیک صدا هرمی چیست 

عایق اکوستیک هرمی از دیگر عایق‌های صدا است که در استودیو از آن استفاده می‌شود. برای فرکانس‌های متوسط و بالا کاربرد دارند و روکار هستند.

 

پنل آکوستیک صدا دوروصاف چیست

فوم آکوستیک دو رو صاف یکی دیگر از انواع پنل اکوستیک است که برای دیوار و کف مناسب است و به دو صورت چسبدار یا ساده در دسترس هستند.

 

کدام پنل آکوستیک صدا را بخریم؟

در زمان خرید فوم های آکوستیک و عایق صدا فاکتورهای مختلفی مثل جنس، کاربرد آن، ضخامت و انعطاف پذیری آن را در نظر داشته باشید زیرا پنل‌های آکوستیک در دسته‌های گوناگون هستند و کاربردهای مختلفی دارند و از همه مهمتر قیمت مدل‌های مختلف، تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر دارد. کارشناسان ما در صدابرداران به شما کمک می‌کنند که پنل آکوستیک مورد نیاز خود را با هزینه‌ای کمتر بیابید.

ادامه مقاله پنل آکوستیک صدا چیست

 

رایج ترین کاربرد پنل آکوستیک صدا : پنل های شانه تخم مرغی 

در دنیای امروزی از فوم شانه تخم مرغی به عنوان به صرفه ترین و پر کاربردترین روش آکوستیک در جهان یاد می‌شود. بر همین اساس در بیشتر استودیوهای خانگی و یا حتی حرفه ای از فوم شانه تخم مرغی استفاده می‌شود. همان طور که گفتیم استودیو از مهم‌ترین کاربردهای فوم شانه تخم مرغی است. البته از فوم ها در خودرو، سالن‌های سخنرانی و کنفرانس، تئاتر و یا ضبط ویدئو نیز استفاده می‌شود. حتی در برخی منازل برای کنترل صدای مزاحم بیرون از خانه از عایق‌های صوتی استفاده می‌کنند.

 

نحوه نصب پنل آکوستیک صدا 

معمولاً فوم شانه تخم مرغی بر روی دیوار، سقف و حتی درب نصب می‌گردد. چسباندن فوم آکوستیک تخم مرغی بسیار آسان است. می‌توان این پنل ها را با میخ و یا چسب پاتکس به راحتی نصب نمود.

 

فوم شانه تخم مرغی و پنل آکوستیک از کجا بخرم؟

فوم شانه تخم مرغی همان طور که گفتیم یکی از انواع پنل آکوستیک است که در سایزها و ابعاد مختلف در بازار وجود دارد و کیفیت‌های مختلفی نیز دارد. البته نمی‌توانید فوم شانه تخم مرغی و پنل آکوستیک را از مغازه‌های صوتی و تصویری بخرید بلکه باید از فروشگاه‌های خاص و معتبر به صورت آنلاین خریداری کنید. یکی از فروشگاه‌های مطرح و معتبر در زمینه عایق صدا و پنل آکوستیک، فروشگاه صدا برداران است. پانل های آکوستیک صدا تخم مرغی در ابعاد و اندازه های خاص و با کیفیت عالی در مجموعه صنعت وساختمان وال آس پلاس قابل تولید و فروش است برای کسب اطلاعات بیشتر مراحعه کنید به لینک

ادامه مقاله پنل آکوستیک صدا چیست

 

نتبجه گبری

با توحه به نتایج دلخواه شما انتخاب پانل آکوستیک قطعا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد و این مهم در مجموعه صنعت وساختمان WallUsPlus  قابل امکان است

 

 

صنعت و ساختمان آریا 

در مجموعه صنعت و ساختمان آریا با نام تجاری WallUs و با نام فروشگاه اینترنتی وال آس پلاس که در تلاش هستیم تا محصولات تخصصی بازار را برای صنعت و ساختمان در ایران و حتی خاورمیانه تولید و تهیه کنیم. تیم ما تجربه گسترده ای در تولید و توزیع محصولات مختلف با کیفیت های عالی دارد. با تمرکز بر اطمینان از رضایت 100% هر مشتری، ما متعهد هستیم که در خط مقدم آخرین نوآوری ها و روندها در مصالح ساختمانی باقی بمانیم.

صنایع ساختمانی عمرانی، تجاری و صنعتی دائماً در حال تغییر هستند زیرا انتظارات مصرف‌کننده، مقررات و فناوری‌های جدید تقاضاها را در زمینه پایداری، کارایی هزینه، مقاومت در برابر آتش و الزامات عملکرد صوتی و بهره‌وری انرژی افزایش می‌دهند. مشارکت ما با ارگان های مختلف صنعت وساختمان، که بخش تحقیق و توسعه خود را دارد، به این معنی است که ما همیشه در خط مقدم پیشرفت های جدید در مورد محصولات صنعت و ساختمان هستیم.

 

ارتباط با ما :

دفتر مرکزی : ایران خراسان رضوی مشهد بلوار حرعاملی 59 پلاک 3

(مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی )

واحد مشاوره و فروش :

05137123123

ارتباط مستقیم و سفارش اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی : 
09151036384
واحد مالی و پشتیبانی : 
05137236561
(3 خط )
صنعت و ساختمان آریا
صنعت و ساختمان آریا